HexChat - en to az translation catalogue (545 entries)

en: I'm busy
az: Məşğulam

en: Leaving
az: Gedirəm

en: * Running IRC as root is stupid! You should
      create a User Account and use that to login.
az: IRC-ni Ali İstifadəçi olaraq işlətmək dəlilikdir.
      Xahiş edirik istifadəçi hesabı yaradın.

en: Waiting
az: Gözləyir

en: Active
az: Fəal

en: Failed
az: Bacarılmadı

en: Done
az: Oldu

en: Connect
az: Bağlan

en: Aborted
az: Ləğv Edildi

en: Cannot access %s
az: %s ünvanına yetişilə bilmir

en: Error
az: Xəta

en: No active DCCs
az: Fəal DCC-lər yoxdur

en: Give Ops
az: Op Ver

en: Take Ops
az: Op Al

en: Give Voice
az: Voice Ver

en: Take Voice
az: Voice Al

en: Kick
az: Kick-lə

en: Ban
az: Ban-la

en: KickBan
az: KickBan-la

en: Leave Channel
az: Kanaldan Çıx

en: Join Channel...
az: Kanala Daxil Ol...

en: Enter Channel to Join:
az: Daxil Olunacaq Kanalı Bildir:

en: Server Links
az: Verici Körpüləri

en: Ping Server
az: Vericini Pinglə

en: Hide Version
az: Buraxılışı Gizlət

en: bye
az: Di ha!

en: Enter reason to kick %s:
az: Kickləmə səbəbi %s:

en: Sendfile
az: Fayl yolla

en: Dialog
az: Dialoq

en: Send
az: Yolla

en: Chat
az: Söhbət

en: Clear
az: Təmizlə

en: YES
az: BƏLİ

en: NO
az: XEYİR

en:   %-20s online
az:   %-20s xətdədir

en:   %-20s offline
az:   %-20s xətdə deyil

en: No channel joined. Try /join #<channel>
az: Heç bir kanalda deyilsiniz. /join #<kanal> əmrini verin

en: Not connected. Try /server <host> [<port>]
az: Bağlı deyilsiniz. /server <qovşaq> [<port>] əmrini verin

en: I need /bin/sh to run!
az: /bin/sh əmrini icra etməliyəm!

en: Usage: %s
az: İstifadə Qaydası: %s

en: 
    No help available on that command.
az: 
    Bu əmrlə əlaqəli yardım mövcud deyil.

en: No such command.
az: Belə əmr yoxdur.

en: Unknown Command. Try /help
az: Namə'lum Əmr. Yardım üçün /help əmrini verin

en: Cannot resolve hostname %s
    Check your IP Settings!
az: %s qovşaq adı tapıla bilmir
    IP qurğularınızı yoxlayın!

en: Proxy traversal failed.
az: Vəkil traversalı bacarılmadı.

en: Cycling to next server in %s...
az: %s üstündəki növbəti vericiyə keçilir...

en: Left message
az: Sol ismarış

en: Right message
az: Sağ ismarış

en: IP address
az: IP ünvanı

en: Username
az: İstifadəçi adı

en: The nick of the joining person
az: Daxil olan şəxsin ləqəbi

en: The channel being joined
az: Daxil olunan kanal

en: The host of the person
az: Şəxsin qovşağı

en: Nickname
az: Ləqəb

en: The action
az: Gedişat

en: Mode char
az: Mod hərfi

en: The text
az: Mətn

en: The message
az: İsmarış

en: Server Name
az: Verici Adı

en: Old nickname
az: Köhnə ləqəb

en: New nickname
az: Yeni ləqəb

en: Nick of person who changed the topic
az: Mövzunu dəyişdirən şəxsin ləqəbi

en: Topic
az: Mövzu

en: Channel
az: Kanal

en: The nickname of the kicker
az: Atanın ləqəbi

en: The person being kicked
az: Atılanın ləqəbi

en: The channel
az: Kanal

en: The reason
az: Səbəb

en: The nick of the person leaving
az: Ayrılan şəxsin ləqəbi

en: The time
az: Vaxt

en: The creator
az: Yaradıcı

en: Nick
az: Ləqəb

en: Reason
az: Səbəb

en: Host
az: Qovşaq

en: Who it's from
az: Mənşəyi

en: The time in x.x format (see below)
az: x.x şəklində vaxt (alta baxın)

en: The Channel it's going to
az: Getdiyi kanal

en: The sound
az: Səs

en: The nick of the person
az: Şəxsin ləqəbi

en: The CTCP event
az: CTCP hadisəsi

en: The nick of the person who set the key
az: Üçarı seçən şəxsin ləqəbi

en: The key
az: Açar

en: The nick of the person who set the limit
az: Hüdudu seçən şəxsin ləqəbi

en: The limit
az: Hüdud

en: The nick of the person who did the op'ing
az: Oplayan şəxsin ləqəbi

en: The nick of the person who has been op'ed
az: Oplanan şəxsin ləqəbi

en: The nick of the person who has been halfop'ed
az: Yarı oplanan şəxsin ləqəbi

en: The nick of the person who did the halfop'ing
az: Yarı oplayan şəxsin ləqəbi

en: The nick of the person who did the voice'ing
az: Voice-layan şəxsin ləqəbi

en: The nick of the person who has been voice'ed
az: Voice-lanan şəxsin ləqəbi

en: The nick of the person who did the banning
az: Banlayan şəxsin ləqəbi

en: The ban mask
az: Ban maskası

en: The nick who removed the key
az: Açarı ləğv edənin ləqəbi

en: The nick who removed the limit
az: Hüdüdu ləğv edənin ləqəbi

en: The nick of the person of did the dehalfop'ing
az: /

en: The nick of the person of did the devoice'ing
az: /

en: The exempt mask
az: Exempt maskası

en: The invite mask
az: Dəvət maskası

en: The mode's sign (+/-)
az: Modun işarəsi (+/-)

en: The mode letter
az: Mod hərfi

en: Full name
az: Tam ad

en: Server Information
az: Verici Haqqında

en: Idle time
az: Passiv olma vaxtı

en: Signon time
az: Giriş vaxtı

en: Away reason
az: Uzaqlaşma səbəbi

en: Message
az: İsmarış

en: Account
az: Hesab

en: Real user@host
az: Həqiqi istifadəçi@qovşaq

en: Real IP
az: Həqiqi IP

en: Channel Name
az: Kanal Adı

en: Text
az: Mətn

en: Nick of person who invited you
az: Sizi dəvət edən şəxsin ləqəbi

en: Users
az: İstifadəçilər

en: Nickname in use
az: Ləqəb istifadədədir

en: Nick being tried
az: Ləqəb sınanır

en: Network
az: Şəbəkə

en: Modes string
az: Mod qatarı

en: DCC Type
az: DCC Növü

en: Filename
az: Fayl adı

en: Destination filename
az: Hədəf fayl adı

en: Pathname
az: Cığır adı

en: Position
az: Mövqe

en: Size
az: Böyüklük

en: DCC String
az: DCC Qatarı

en: Number of notify items
az: Bildiriş üzvləri ədədi

en: Old Filename
az: Köhnə Fayl Adı

en: New Filename
az: Yeni Fayl Adı

en: Receiver
az: Alıcı

en: Hostmask
az: Qovşaq Maskası

en: Hostname
az: Qovşaq Adı

en: The Packet
az: Paket

en: Seconds
az: Saniyə

en: Nick of person who have been invited
az: Dəvət edilən şəxsin ləqəbi

en: Banmask
az: Ban Maskası

en: Who set the ban
az: Banı qoyan

en: Ban time
az: Ban vaxtı

en: Remote host closed socket
az: Uzaq qovşaq soketi bağladı

en: Connection refused
az: Bağlantı rədd edildi

en: No route to host
az: Uzaq qovşaq yoxdur

en: Connection timed out
az: Bağlantı vaxtı doldu

en: Cannot assign that address
az: Bu ünvan verilə bilməz

en: Connection reset by peer
az: Bağlantı düyün tərəfindən sıfırlandı

en: United Arab Emirates
az: Birləşmiş Ərəb Əmirlikləri

en: Afghanistan
az: Əfqanıstan

en: Antigua and Barbuda
az: Antiqua və Barbuda

en: Anguilla
az: Anquilla

en: Albania
az: Albaniya

en: Armenia
az: Ermənistan

en: Netherlands Antilles
az: Holland Antilləri

en: Angola
az: Anqola

en: Antarctica
az: Antarktika

en: American Samoa
az: Amerikan Samoa

en: Austria
az: Avstriya

en: Australia
az: Avstraliya

en: Azerbaijan
az: Azərbaycan

en: Bosnia and Herzegovina
az: Bosniya və Herzoqovina

en: Bangladesh
az: Banqladeş

en: Belgium
az: Belçika

en: Bulgaria
az: Bolqarıstan

en: Bahrain
az: Bahreyn

en: Businesses
az: Təşkilatlar

en: Brunei Darussalam
az: Bruney Darüssəlim

en: Bolivia
az: Boliviya

en: Brazil
az: Braziliya

en: Bahamas
az: Bahamalar

en: Bhutan
az: Butan

en: Bouvet Island
az: Buvet Adası

en: Botswana
az: Botsvana

en: Belarus
az: Belarusiya

en: Belize
az: Beliz

en: Canada
az: Kanada

en: Cocos Islands
az: Kakos Adaları

en: Central African Republic
az: Mərkəzi Afrika Respublikası

en: Congo
az: Konqo

en: Switzerland
az: İsveçrə

en: Cook Islands
az: Kuku Adaları

en: Chile
az: Çili

en: Cameroon
az: Kamerun

en: China
az: Çin

en: Colombia
az: Kolumbiya

en: Internic Commercial
az: Internic Təşkilatı

en: Costa Rica
az: Kosta Rika

en: Cuba
az: Kuba

en: Cape Verde
az: Keyp Verde

en: Christmas Island
az: Kristmas Adası

en: Cyprus
az: Kipr

en: Czech Republic
az: Çex Respublikası

en: Germany
az: Almaniya

en: Djibouti
az: Cibuti

en: Denmark
az: Danimarka

en: Dominica
az: Dominik

en: Dominican Republic
az: Dominikan Respublikası

en: Algeria
az: Əlcəzair

en: Ecuador
az: Ekvador

en: Educational Institution
az: Tədris Təşkilatı

en: Estonia
az: Estoniya

en: Egypt
az: Misir

en: Western Sahara
az: Qərbi Saxara

en: Eritrea
az: Eritre

en: Spain
az: İspaniya

en: Ethiopia
az: Efiopiya

en: Finland
az: Finlandiya

en: Fiji
az: Fici

en: Falkland Islands
az: Falkland Adaları

en: Micronesia
az: Mikroneziya

en: Faroe Islands
az: Faro Adaları

en: France
az: Fransa

en: Gabon
az: Qabon

en: Great Britain
az: Böyük Britaniya

en: Grenada
az: Qrenada

en: Georgia
az: Gürcüstan

en: French Guiana
az: Fransız Gvineyası

en: British Channel Isles
az: Britaniya Kanal Adaları

en: Ghana
az: Qana

en: Greenland
az: Qrinland

en: Gambia
az: Qambiya

en: Guinea
az: Qvineya

en: Government
az: Hökümət

en: Guadeloupe
az: Quadelup

en: Equatorial Guinea
az: Ekvatorial Qvineya

en: Greece
az: Yunanıstan

en: Guatemala
az: Quatemala

en: Guam
az: Quam

en: Guinea-Bissau
az: Qvineya Bissau

en: Guyana
az: Quyana

en: Hong Kong
az: Honq Konq

en: Heard and McDonald Islands
az: Hird Adası və Mkdonald Adaları

en: Croatia
az: Xırvatıstan

en: Hungary
az: Macarıstan

en: Indonesia
az: İndoneziya

en: Ireland
az: İrlandiya

en: Israel
az: İsrail

en: India
az: Hindistan

en: Informational
az: Məlumat verici

en: International
az: Beynəlmilləl

en: British Indian Ocean Territory
az: Britaniya Hind Okeanı Sahəsi

en: Iraq
az: İraq

en: Iran
az: İran

en: Iceland
az: İslandiya

en: Italy
az: İtaliya

en: Jamaica
az: Yamayka

en: Jordan
az: İordaniya

en: Japan
az: Yaponiya

en: Kyrgyzstan
az: Qırğızıstan

en: Cambodia
az: Kambodiya

en: Comoros
az: Komor

en: St. Kitts and Nevis
az: St. Kitts və Nevis

en: North Korea
az: Şimali Koreya

en: South Korea
az: Cənubi Koreya

en: Kuwait
az: Küveyt

en: Cayman Islands
az: Kayman Adaları

en: Kazakhstan
az: Qazaxstan

en: Lebanon
az: Livan

en: Saint Lucia
az: Müqəddəs Lusiya

en: Liechtenstein
az: Lixtenşteyn

en: Sri Lanka
az: Şri Lanka

en: Liberia
az: Liberiya

en: Lesotho
az: Lesoto

en: Lithuania
az: Litva

en: Luxembourg
az: Lüksemburq

en: Latvia
az: Latviya

en: Libya
az: Liviya

en: Morocco
az: Mərakeş

en: Monaco
az: Monako

en: United States Medical
az: ABŞ Medikalı

en: Madagascar
az: Madaqaskar

en: Marshall Islands
az: Marşal Adaları

en: Military
az: Silahlı Qüvvələr

en: Macedonia
az: Makedoniya

en: Mongolia
az: Monqolustan

en: Macau
az: Makau

en: Northern Mariana Islands
az: Şimali Marian Adaları

en: Martinique
az: Martiniq

en: Mauritania
az: Mavritaniya

en: Mauritius
az: Maurit

en: Maldives
az: Maldiv

en: Malawi
az: Malavi

en: Mexico
az: Meksika

en: Malaysia
az: Malayziya

en: Mozambique
az: Mozambiq

en: Namibia
az: Namibiya

en: New Caledonia
az: Yeni Kaledoniya

en: Internic Network
az: Internic Şəbəkəsi

en: Norfolk Island
az: Norfolk Adaları

en: Nigeria
az: Nigeriya

en: Nicaragua
az: Nikaraqua

en: Netherlands
az: Hollandiya

en: Norway
az: Norveç

en: Niue
az: Niu

en: New Zealand
az: Yeni Zellandiya

en: Internic Non-Profit Organization
az: Internic Təşkilatı

en: French Polynesia
az: Fransız Poloneziyası

en: Papua New Guinea
az: Papua Yeni Qvineya

en: Philippines
az: Filippinlər

en: Poland
az: Polşa

en: St. Pierre and Miquelon
az: St. Pierre və Miquelon

en: Pitcairn
az: Pitkairn

en: Puerto Rico
az: Puerto Riko

en: Portugal
az: Portuqaliya

en: Paraguay
az: Paraqvay

en: Qatar
az: Katar

en: Reunion
az: Reyunion

en: Romania
az: Rumıniya

en: Russian Federation
az: Rusiya Federasiyası

en: Rwanda
az: Ruanda

en: Saudi Arabia
az: Səudiyyə Ərəbistan

en: Solomon Islands
az: Solomon Adaları

en: Seychelles
az: Seyşel

en: Sweden
az: İsveç

en: Singapore
az: Sinqapur

en: Slovenia
az: Sloveniya

en: Svalbard and Jan Mayen Islands
az: Svalbard və Jan Mayen Adaları

en: Slovak Republic
az: Slovakiya Respublikası

en: Sierra Leone
az: Siera Lione

en: Senegal
az: Seneqal

en: Somalia
az: Somali

en: Suriname
az: Surinam

en: Sao Tome and Principe
az: Sao Tome və Prinsip

en: Former USSR
az: Köhnə SSSR

en: Syria
az: Siriya

en: Swaziland
az: Svaziland

en: Turks and Caicos Islands
az: Türk və Kaykos Adaları

en: Chad
az: Çad

en: French Southern Territories
az: Cənubi Fransız Sahələri

en: Togo
az: Toqo

en: Thailand
az: Tayland

en: Tajikistan
az: Tacikistan

en: Tokelau
az: Tokelo

en: East Timor
az: Şərqi Timor

en: Turkmenistan
az: Türkmənistan

en: Tunisia
az: Tunis

en: Tonga
az: Tonqa

en: Turkey
az: Türkiyə

en: Trinidad and Tobago
az: Trinidad və Tobaqo

en: Taiwan
az: Tayvan

en: Tanzania
az: Tanzaniya

en: Ukraine
az: Ukrayna

en: Uganda
az: Uqanda

en: United Kingdom
az: Birləşmiş Krallıq

en: United States of America
az: Amerika Birləşmiş Ştatları

en: Uruguay
az: Uruqvay

en: Uzbekistan
az: Özbəkistan

en: Vatican City State
az: Vatikan Şəhər Höküməti

en: British Virgin Islands
az: Britaniya Virgin Adaları

en: US Virgin Islands
az: ABŞ Virgin Adaları

en: Vietnam
az: Vyetnam

en: Wallis and Futuna Islands
az: Vallis və Futuna Adaları

en: Yemen
az: Yəmən

en: Mayotte
az: Mayot

en: Yugoslavia
az: Yuqoslaviya

en: South Africa
az: Cənubi Afrika

en: Zambia
az: Zambiya

en: Zimbabwe
az: Zimbabve

en: Unknown
az: Namə'lum

en: Character Chart
az: Hərf Cədvəli

en: Invite
az: Dəvət Et

en: You must select some bans.
az: Bir iki ban seçməlisiniz.

en: Mask
az: Maska

en: From
az: Göndərən

en: Date
az: Tarix

en: Remove
az: Sil

en: Crop
az: Kəs

en: Refresh
az: Yenilə

en: Select an output filename
az: Çıxış fay adını seç

en: Channel name
az: Kanal adı

en: Find:
az: Axtar:

en: Send file to %s
az: Faylı %s-a yolla

en: That file is not resumable.
az: Bu fayl davam etdirilə bilən deyil.

en: Cannot access file: %s
    %s.
    Resuming not possible.
az: Fayla yetişilə bilmir: %s
    %s.
    Davam etdirmə mümkün olmayacaqdır.

en: File in download directory is larger than file offered. Resuming not possible.
az: Endirilən fayl təklif olunandan daha böyükdür. Davam etdirmə mümkün deyil.

en: Cannot resume the same file from two people.
az: Eyni fayl iki nəfərdən davam etdirilə bilməz.

en: Status
az: Vəziyyət

en: File
az: Fayl

en: Both
az: Hər ikisi də

en: Abort
az: Ləğv Et

en: Accept
az: Qəbul Et

en: Resume
az: Davam Et

en: Recv
az: Alc

en: Sent
az: Gnd

en: *NEW*
az: *YENİ*

en: EDIT ME
az: MƏNİ DÜZƏLT

en: Name
az: Ad

en: Command
az: Əmr

en: Move Up
az: Yuxarı Daşı

en: Move Dn
az: Aşağı Daşı

en: Cancel
az: Ləğv Et

en: Save
az: Qeyd Et

en: Add New
az: Yenisini Əlavə Et

en: Delete
az: Sil

en: Sort
az: Nizamla

en: Help
az: Yardım

en: Failed to open font:
    
    %s
az: Yazə növü açıla bilmədi:
    
    %s

en: Search buffer is empty.
az: Axtarış bufferi boşdur.

en: %d bytes
az: %d bayt

en: <none>
az: <boş>

en: Key
az: Düymə

en: Action
az: Gedişat

en: Data 1
az: Verilən 1

en: Data 2
az: Verilən 2

en: Error opening keys config file
az: Düymə quraşdırma faylı açıla bilmədi

en: Cannot write to that file.
az: Bu fayla yazıla bilmir.

en: Cannot read that file.
az: Bu fayl oxuna bilmir.

en: That mask already exists.
az: Bu maska onsuz da mövcuddur.

en: Private
az: Şəxsi

en: Notice
az: Bildiriş

en: Unignore
az: Qəbul Et

en: Enter mask to ignore:
az: Rədd ediləcək maskanı bildir:

en: Ignore Stats:
az: Rədd Statistikaları:

en: Channel:
az: Kanal:

en: Private:
az: Şəxsi:

en: Notice:
az: Bildiriş:

en: Invite:
az: Dəvət:

en: Topic for %s is: %s
az: %s mövzusu: %s

en: No topic is set
az: Mövzu seçilməyib

en: _Close
az: _Bağla

en: User limit must be a number!
az: İstifadəçi hüdüdu nömrə olmalıdır!

en: Topic Protection
az: Mövzu Qoruması

en: No outside messages
az: Xarici ismarışlar göstərilməsin

en: Secret
az: Gizli

en: Invite Only
az: Ancaq Dəvət Et

en: Moderated
az: Modereytlənmiş

en: Ban List
az: Ban Siyahısı

en: Keyword
az: Açar Kəlmə

en: User Limit
az: İstifadəçi Hüdüdu

en: Show/Hide userlist
az: İstifadəçi siyahısını göstər/gizlət

en: Enter new nickname:
az: Yeni ləqəb bildir:

en: Host unknown
az: Namə'lum qovşaq

en: Real Name:
az: Həqiqi Adınız:

en: Join Channel
az: Kanala Daxil Ol

en: Part Channel
az: Part Kanalı

en: Cycle Channel
az: Cycle Kanalı

en: Edit This Menu...
az: Bu Menyunu Dəyişdir...

en: Server Tab...
az: Verici Səkməsi...

en: Channel Tab...
az: Kanal Səkməsi...

en: Server Window...
az: Verici Pəncərəsi...

en: Channel Window...
az: Kanal Pəncərəsi...

en: Off
az: Bağlı

en: Graph
az: Qrafika

en: _Server
az: _Verici

en: Marked Away
az: Uzaqda

en: S_ettings
az: _Qurğular

en: Auto Replace...
az: Avtomatik Əvəz Et...

en: CTCP Replies...
az: CTCP Cavabları...

en: Dialog Buttons...
az: Dialoq Düymələri...

en: Text Events...
az: Mətn Hadisələri...

en: URL Handlers...
az: URL Açıcıları...

en: User Commands...
az: İstifadəçi Əmrləri...

en: Userlist Buttons...
az: İstifadəçi Siyahısı Düymələri...

en: Userlist Popup...
az: İstifadəçi Siyahısı Popup-ı...

en: _Window
az: _Pəncərə

en: Ban List...
az: Ban Siyahısı...

en: Character Chart...
az: Hərf Cədvəli...

en: Direct Chat...
az: Birbaşa Söhbət...

en: Ignore List...
az: Rədd Siyahısı...

en: Plugins and Scripts...
az: Əlavələr və Skriptlər...

en: Raw Log...
az: Xam Qeyd...

en: URL Grabber...
az: URL Alıcısı...

en: C_lear Text
az: Mətni _Təmizlə

en: Save Text...
az: Mətni Qeyd Et...

en: Search Text...
az: Mətni Axtar...

en: _Help
az: _Yardım

en: _Contents
az: _Məzmun

en: _About
az: _Haqqında

en: Last Seen
az: Son Görülmüşdür

en: Offline
az: Xətdən Xaric

en: Never
az: Qətiyyən

en: Online
az: Xətdə

en: Enter nickname to add:
az: Əlavə ediləcək ləqəbi yazın:

en: Version
az: Buraxılış

en: Description
az: İzahat

en: Select a Plugin or Script to load
az: Yüklənəcək Əlavə ya da Skripti Seç

en: _Load...
az: _Yüklə...

en: _UnLoad
az: Çı_xart

en: The window you opened this Search for doesn't exist anymore.
az: Bu axtarışı açtığınız pəncərə artıq mövcud deyil.

en: New Network
az: Yeni Şəbəkə

en: Really remove network "%s" and all its servers?
az: Həqiqətən də "%s" şəbəkəsi və bütün onun vericiləri silinsin?

en: Channels to join, separated by commas, but not spaces!
az: Daxil olunacaq kanallar (vegüllə ayırın)

en: Networks
az: Şəbəkələr

en: C_onnect
az: _Bağlan

en: General
az: Ümumi

en: Font:
az: Yazı növü:

en: Transparent background
az: Şəffaf arxa plan

en: Background image:
az: Arxa plan rəsmi:

en: Time stamp format:
az: Tarix mühürü şəkli:

en: Use the Text box font and colors
az: Söhbət pəncərəsi yazı növü və rənglərini işlət

en: Interpret %nnn as an ASCII value
az: %nnn-ı ASCII qiyməti olaraq qəbul et

en: A-Z, Ops first
az: A-Z, Əvvəlcə Oplar

en: Z-A, Ops last
az: Z-A, Oplar Sonda

en: Unsorted
az: Nizamsız

en: Top
az: Üstdə

en: Bottom
az: Altda

en: Hidden
az: Göstərmə

en: User List
az: İstifadəçi Siyahısı

en: Windows
az: Pəncərələrdə

en: Tabs
az: Səkmələrdə

en: letters.
az: hərf.

en: Open channels in:
az: Kanalların açılma şəkli:

en: Open dialogs in:
az: Dialoqların açılma şəkli:

en: Open utilities in:
az: Vasitələrin açılma şəkli:

en: Open DCC, Ignore, Notify etc, in tabs or windows?
az: DCC Açılması, Rədd Etmə, Bildirişlər səkmələrdəmi yoxsa pəncərələrdəmi açılsın?

en: Download files to:
az: Faylları buraya endir:

en: Move completed files to:
az: Tamamlanan faylları buraya daşı:

en: DCC IP address:
az: DCC IP ünvanı:

en: Claim you are at this address when offering files.
az: Fayl təklif edəndə bu ünvanda olduğunu bildir.

en: First DCC send port:
az: Birinci DCC göndərmə portu:

en: Last DCC send port:
az: Sonuncu DCC göndərmə portu:

en: Show away once
az: Uzaqda cəziyyətini bir dəfə göstər

en: Logging
az: Qeyd

en: Scrollback lines:
az: Geri dönüş sətiri miqdarı:

en: Insert timestamps in logs
az: Qeydlərə tarix mühürünü daxil et

en: (Disabled)
az: (Qeyri fəaldır)

en: Hostname:
az: Qovşaq adı:

en: Port:
az: Qapı:

en: Type:
az: Növ:

en: Username:
az: İstifadəçi adı:

en: Password:
az: Şifrə:

en: Select an Image File
az: Rəsm faylı seç

en: Select font
az: Yazı növü seç

en: Browse...
az: Gəz...

en: Select color
az: Rəng seç

en: mIRC colors:
az: mIRC rəngləri:

en: Foreground:
az: Ön plan:

en: Background:
az: Arxa plan:

en: Highlight:
az: İşıqlandırma:

en: Event
az: Hadisə

en: Interface
az: Ara üz

en: Input box
az: Giriş qutusu

en: User list
az: İstifadəçi siyahısı

en: Colors
az: Rənglər

en: Chatting
az: Söhbət

en: Sound
az: Səs

en: Network setup
az: Şəbəkə qurğusu

en: File transfers
az: Fayl transferləri

en: Categories
az: Kateqoriyalar

en: Some settings were changed that require a restart to take full effect.
az: Bə'zi seçimlərin tətbiq edilməsi üçün proqramı yenidən başlatmalısınız.

en: There was an error parsing the string
az: Qatar oxunanda xəta yarandı

en: Print Texts File
az: Mətn Faylını Çap Et

en: Edit Events
az: Hadisələri Dəyişdir

en: $ Number
az: $ Nömrəsi

en: Test All
az: Hamısı Sına

en: Clear list
az: Siyahını təmizlə

en: Copy selected URL
az: Seçili URL-ni Köçür

en: Copy
az: Köçür

en: Save list to a file
az: Siyahını fayla qeyd et

en: %d ops, %d total
az: %d op, %d toplam
